Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Her zaman şık ve güzel görünmek isteyen kadınlar, makyaj yapmak için epey vakit harcarlar. Makyaj malzemeleri de belirli sürelerde değiştirilmelidir. Özellikle iş hayatında olan hanımlar zamandan ve paradan tasarruf sağlamak için kalıcı makyajı tercih ediyor. Uzman kişiler tarafından yapılırsa ve doğru ürünler seçilirse kalıcı makyajın avantajlarının gayet iyi görülür.

Kalıcı Makyaj Nedir ?

'Permanent make up' yani kalıcı makyaj, doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel birleşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Kalıcı makyajda kullanılan boyalar bitkilerden oluştuğu için vücuda hiçbir zararı bulunmamaktadır. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 1 saat arasında değişir.

Kalıcı makyaj kaşa, dudağa, göze uygulanabileceği gibi sağlık problemlerinden dolayı farklı bölgelere de yapılabilmektedir. Özellikle vitiligo gibi melanin eksikliği gibi tende renk kaybı oluşturan rahatsızlıklarda, kamufle amaçlı uygulama yapılmaktadır. Ayrıca kanser tedavisi görenlerin kaşları ve kirpiklerine kalıcı makyajın yapılması mümkündür.

Sabahları bir saat önceden kalkıp makyaj yapmak için zaman harcamak istemiyorsanız ve günün her anında makyajlı gözükme fikri size güzel geliyorsa kalıcı makyajdan yararlanabilirsiniz. :)

Kalıcı Makyaj Hangi Durumlarda Yapılamaz?

Kalıcı makyaj et beni ve keloidlerin (yürüyen yara) üzerine, pigment alerjisi olanlara, 18 yaşın altındakilere, melenoma (ciltteki kırmızılıklar) konjoktivit (akan göz göz yaşı iltihabı) kılcal damar çatlamaları üzerine, cilt lezyonları (egzama, siğil, mantar) üzerine, psikolojik rahatsızlığı olan kişilerde (şizofren) hassas ve ince gözüken ciltlerde, cildinde reaksiyon oluşan kişilerin testsiz çalışılmamalı, lens kullanımda (eyelinerden) bir hafta sonra kullanılmalı.

WhatsApp Destek
+90 539 666 00 00