Karbon Peeling

Karbon Peeling

Gaziantep ‘te faaliyet gösteren İxir Güzellik Salonumuz karbon peeling hizmetinin hakkını vermektedir. Bunu gelen her misafirimiz ilk seanslarda rahatlıkla anlayabiliyor.

Karbon peeling lazer peeling uygulamalarından sadece bir tanesidir. Öncelikle sizlere tecrübelerimizden lazer peeling nedir çeşitlerini anlatalım:

Lazer peeling temelde çeşitli nedenlerle deforme olmuş yorulmuş cildimizin soyulup alt tabakaya ulaşmayı hedefleyen bir lazerli müdahaledir. Hasarlı cilt soyulup alttan parlak görünümlü yeni tabaka kazanılır. Kullanılan özel lazerler ısı hasarına neden olmasını engelleyerek kısa sürede olumlu sonuçlar alınır. Lazer peeling uygulama yöntemlerine göre çeşitlilik gösterir:

Işık peeling : Bu yöntem daha çok cilt lekelerinin tedavisinde kullanılır. Pigment bozuklukları, renk değişimleri ve ton farklılıklarını dengeleme ışık peeling ile kısa sürede iyileşebiliyor.

Karbon Peeling uygulaması

Karbon peeling : Diğer yöntemlerden farklı olarak lazer işleminden önce karbon kreminin cilde uygulanması gerekir. Karbon içerikli bu krem lazer işleminin etkinliğini arttırarak lekelerin daha fazla giderimini sağlar. Sonuç olarak parlak bir cilde sahip oluruz.

Kimyasal peeling : Bu yöntem iki çeşit olarak uygulamaktayız. Glikosit asit ve tcaçeşitleriyle  uygulanan kimyasal peeling 4 seansta ciltteki lekeleri yok etmeyi amaçlar. Kimyasal peeling uygulanan cildin güneşten kaçınmaması sonradan çıkabilecek cilt bozukluğunu engellemek adına önem arz etmektedir.

 

KARBON PEELING

Lazer peeling nasıl uygulanır biraz da bu konudan bahsedelim:

Bu işlem öncesinde detaylı bir cilt analizi yapılır. Her misafirimizin cilt değerlerini bir değildir. Bu analizde cilt tipi, kırışıklık ve lekeli bölgeler tespit edilir.

Uygulama öncesi güneşten kaçınmak gerekebilir. Koruyucu krem ve güneş kremi kullanmak zaten her bireyin kullanması gerektiğini biliyoruz. Günlük yaşantımızda bunlara dikkat etmemiz cilt sağlığımız açısından önemlidir. Cilt muayenesi sonrası karar verilen peeling işlemi eğer yüzeysel ise ağrı kesicisine gerek duyulmaz. Eğer daha derinlere inilecekse ağrı kesici kremlerle yüzeydeki ağrı azaltılır.

Daha sonra istenilen bölgeye ihtiyaca göre düşük yada yüksek dozda ışınlarla soyulma işlemi uygulanır. İşlemden sonra cilt yaklaşık 3-7 günleri arasında kızarıklık tepkimesi vermesi normaldir. Bu süre zarflarında cildimizi güneşten korumak son derece önemlidir.

 
WhatsApp Destek
+90 539 666 00 00