Leke ve Akne Tedavisi

Leke ve Akne Tedavisi

Gaziantep’te hizmet vermekte olduğumuz İxir Güzellik Salonumuzda cilt tedavileri konusunda genelde akne., akne izleri, güneş lekeleri, çiller, malezma, stria (çatlaklar), hemanjiom, jilet izleri, genişlemiş  gözenekler, kılcal damar genişlemeleri ya da cilt yenileme ve gençleştirme gibi göze hitap eden kusurları silme tarzında estetik uygulamalar uygulanmaktadır. Bize gelen misafirlerimiz bu konularda geldiklerinde olur mu olmaz mı tedirginliğini ilk seanstan sonra üzerlerinden atıp mutluluğunu yaşamaktadırlar.

Medikal peeling : Normal şartlar altında her kişinin cildi 28 günde bir kendini yenilemektedir. Havanın kirliliği, stres, östrojenin azalması, güneşin olumsuz etkileri gibi pek çok neden bu süreyi 40 güne kadar çıkarmaktadır. Cildimiz matlaşır, soluklaşır, lekelenme ve kırışıklanma oluşur. Glikolik asit peeling solüsyonları kullanılarak hasarlı üst cilt tabakası atılır. Yenilenme süreci sonucunda cilt fizyolojik yenilenme süresi olan 28 günlük sürece yeniden kazandırılır. Cilt neme sahip olur, yenilenir ve parlar. Sonuç olarak lekelerin rengi açılır.

PRP: Siz değerli misafirlerimizden aldığımız kanınızda özel işlemler uygulanarak bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen trombosit (platelet) yönünden zengişleştirilmiş plazmanın tekrar mikroenjeksiyonla cildinize tekrar kazandırılması işlemi verilen isimdir. İxir Güzellik Salonumuzda uyguladığımız PRP uygulandığı bölgede büyüme faktörlerini uyarıp cildinizin yenilenmesine yardımcı olur.

 

İxir güzellik salonumuzda uygulanan PRP yüz bölgenizdeki ince ve derin kırışıklıklar, göz ve dudak çevresi kırışıklıkları, sivilce ve yara izleri, genişlemiş gözenekler, ciltteki ton farklılıkları, lekeler, saç dökülmeleri, çatlaklar, kol altı ve bacak içi gevşekliği tedavisinde, gıdı, el üstü gençleştirme, tedavilerinde güvenle kullanılan sağlam bir yöntemdir.

Derma terapi ( Dermaroller) : Özel olarak kullanılan döner başlıklı bir cihaz ile ciltte mikrokanallar açılır. Açılan bu mikrokanallardan;cildin alt tabakalarına gidecek şekilde tedavi edici serumlar uygulanır. Bu yöntemlerle cildin üstündeki eski tabaka atılıp yenilenmesine olanak sağlar.

PRP ve Dermaroller Kombine uygulaması : Akne izleri, skar izleri, stria (deri çatlakları) tedavisinde dermaroller uygulaması ve devamında da PRP yapıldığında daha  hızlı bir iyileşme beklenir.

Dolgu uygulaması :  İxir Güzellik Salonumuzda estetik dolgu uygulamaları, zamana bağlı olarak  oluşan doku kayıplarına bağlı, kırışık ve çökmelerin olduğu bölgelere, skar izlerine ya da genel olarak cilt elemanlarının azalması durumunda tüm cilt altına yapılan sağlam  bir uygulamadır. Cildi dolgunlaştırır, düzgün görünmesini ve nemli kalmasını sağlar. Her soruna yönelik farklı dolgu maddeleri kullanılır.

 
WhatsApp Destek
+90 539 666 00 00