Saç Simülasyonu

Saç Simülasyonu

Saç simülasyonu nedir?

Saç Simülasyonu cerrahi olmayan ,erkek ve kadında kellik kapatma yöntemleri arasında son noktadır ; saçınızın dökülme ölçüsüne ve arzu edilen görünüme dayalı olarak – gerçek saç kökleri ve tellerinin doğal görünümünü kopyalamak için saç derisinin epidermal seviyesine doğal mikropigmentlerin uygulandığı inanılmaz ve hayat değiştirici kellik kapatma yöntemidir. Yöntemimiz, sadece doğal pigmentler ve uygulama yöntemleri kullanarak günümüzde dünyada mevcut bu türdeki en iyi kellik kapatma yöntemi olarak kabul edilmektedir.

Saç simülasyonu işlemi kaç saat sürer?

Saç Simülasyonu işlemi, uygulanacak bölgeye göre değişim gösterir, içleri sıklaştırma ve komple kafa olmak üzere farklılıklar gösterdiği için biz ortalama 3-5 saat içerisinde bitirilmesini öneriyoruz. Tek tek kıl kökü efekti verildiğinden ve doğal sıklığı yakalamak için itina ile çalışılır.

Saç simülasyonu kaç seans sürer?

Saç Simülasyonu işlemi, normalde ilk seans da istediğimiz doğal sıklıktaki görüntüye kavuşur. fakat uygulama yapılan kişinin saç derisinin vereceği tepki bilinmediği için 3 hafta sonrasına kontrol amaçlı çağırılır, yağlı ciltlerde rötuş gerektirmektedir.

Saç simülasyonu kaç yıl kalıcıdır?

Saç Simülasyonu işlemi tamamen bitkisel ve su bazlı boyalarla yapıldığı için, ortalama ömrü 3 ile 5 yıl aralığındadır. Derinin yağlanma oranına göre değişiklik gösterir.

Saç simülasyonunda kullanılan boya ve cihazın özellikleri

Saç Simülasyonu işleminde tamamen bitkisel ve su bazlı boyalar kullanılır, uluslar arası dermatolojik testlerden geçmiş ve T.C. S.B denetimleri yapılmıştır. Bu işlemde kullanılacak boya her şeyden çok daha önemlidir, bu sebeple mutlaka size kullanılacak boyanın belgelerini isteyiniz. Bu işlem, özel saç mikropigmentasyon cihazı ile uygulanır, cihazın önemi boya kadar önemlidir, çünkü tek tek kıl kökü efekti verilmesi için cihazın hızı ve kullanılacak iğnenin inceliği işinizin kalitesini ortaya çıkaracaktır.

Saç simülasyonundan sonra nelere dikkat etmeliyiz?

Saç Simülasyonu işleminden sonra, ilk 3 gün çok önemlidir, kesinlikle su değmemeli, güneşe çıkılmamalı, solaryuma girilmemeli, her hangi bir kimyasal içeren ürünler kullanılmamalıdır.Bu bu konuda size gerekli tüm bilgiler verilecektir ve ne kadar dikkatli davranırsanız, işleminizin ömrü o kadar uzun sürer.

Saç simülasyonunu kimler yaptırmalı?

Saç Simülasyonu , saçında seyrelme olan kişiler, saçı tamamen dökülmüş kişiler, saçında saç kıranhastalığı olan kişiler, saç aralarında daha önceden olmuş ameliyat izleri olan kişiler, yani saçının görüntüsünden mutsuz olan herkes bu işlemi yaptırması için yeterli sebebe sahiptirler.

Saç simülasyonu kimlere yapılamaz?

Saç Simülasyonu işlemi, kanser hastalarına, şeker hastalarına, anemi hastalarına ve hamile bayanlara yapılmasını önermiyoruz.

Saç pigmentasyonu işlemi sonrası güneşe çıkabilir miyim?

Güneş genel olarak tüm pigmentasyon işlemlerin düşmanıdır. Güneşe çıkmayınız demiyoruz, ama saatlerce güneş banyosu yapmak, solaryuma girmek saç dövmesi için zararlıdır. Gündelik işler sırasında göreceğiniz 5-10 dakikalık güneş temasının zararı yoktur.

Saç ekimiyle farkı nedir ?

Saç pigmentasyonunda bir saç ekilmiyor. Sadece bölgeye minik saç efektleri veriliyor. Saç ekiminde işlem sonrası 1 yıl gibi bir süre beklemek gerekirken saç pigmentasyonunda 1 saat gibi kısa bir sürede yeni bir görünüme kavuşmak mümkün.

Saç Simülasyonu, Saç Ekimine alternatif bir yöntem midir?

Aslında oldukça önemli bir soru. Saç Simülasyonu saç ekimine alternatif değil, tersine birbirini tamamlayıcı yöntemlerdir. Özellikle saç ekimi sonrası yeterli sıklıkta ekim yapılmadığından ya da dönor saç miktarı yetersiz olması nedeniyle seyrek ekim yapılan kişilerde ara boşlukların saç efekti ile kapatılmasında muhteşem sonuçlar üretmektedir.

Saç Simülasyonunda kullanılan dövme boyası mıdır?

Bu oldukça önemli bir konu. Çünkü aslında bu işlem Saç Dövmesi olarak da isimlendirilmekte fakat kullanılan boyalar kesinlikle dövme boyası değildir. Bu işlem için özel üretilen boyalardır. Çünkü dövme boyaları bilindiği gibi zaman içerisinde renk değiştirirler. Örneğin siyah renkler mavi renge dönüşebilir. Bu yüzden saç simülasyon boyalarında zaman içinde renk değişimi olmayan bu işlem için özel üretilmiş boyalardır.

Saç Simülasyonu yaptırdıktan sonra tekrar saç ekimi yapılabilir mi?

Saç Simülasyonu yapılmış olması saç ekimine engel teşkil eden bir durum değildir. Ayrıca saç simülasyon işlemi ekilen saçlarda dökülmeye neden olmaz.

Saç Simülasyonu yaptıran bir kişi işlem sonrası nasıl sıkıntılar yaşayabilir?

Saç Simülasyonu sonrasında ilk 1-2 gün kafa derinizde hafif bir şişme oluşabilir. 1 haftada uygulama yerlerinde kabuklanma ve dökülmeler oluşabilir. Kesinlikle bu kabukların sökülmemesi gerekmektedir. Uygulama sonrası 4 hafta boyunca direkt güneş altında kalmak veya solaryuma girmek sakıncalıdır. Güneş altında kalınacaksa mutlaka şapka takılması önerilir.

Saç Ssimülasyonu sonrası saç boyanabilir mi?

Özellikle bayanlar tarafından oldukça sık sorulan bu sorunun cevabı oldukça sevindirici. Tabi ki boyatabilirsiniz. Ancak işlem sonrası minimum 3 hafta asla saçınızı boyatmayın. Sonraki dönemde boyatmanızda bir sakınca yoktur.

Bu işlemin ücreti ne kadardır?

İşlem ücreti uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Bunun için uygulama öncesi kafanızın beş ayrı açıdan alınmış görüntüsünü istenecektir. Bu görüntüler üzerinde yapılacak analize göre alan belirlenip fiyat çalışması yapılmaktadır. Yani sabit bir fiyatı yoktur. Uygulanacak olan alanın büyüklüğüne göre fiyat değişmektedir.

WhatsApp Destek
+90 539 666 00 00