Kirpik Perması

Kirpik Perması Nedir ? Nasıl Yapılır?

Küçük dokunuşlar sizlerin güzel bakışlarınıza önemli bir etkendir.

Güzelliğimiz daha net olsun diye bu aralar çokça merak edilen konu kirpik-kaş bakımları. Tabi bu konuyu sizlere Gaziantep İxir Güzellik farkıyla sunmak isteriz. Öncelikle biraz kirpik bakımından ve kirpik bakımının en önemli noktası olan kirpik permasından bahsedelim.

Kirpik Perması nasıl ki saçlarımıza uyguladığımız perma ile benzer mantıkla özel perma makaraları ile yapılan ve kirpiklere kavis kazandıran bir kirpik bakım işlemidir. Kirpik permamız ortalama olarak 45-50 dakika sürmekte olup kirpiğin yapısına ve uzunluğuna göre istenilen etkiyi oluşturur. Aslında kirpikler vücudumuzdaki en zor şekle giren tüylerdendir. Bu nedenle permasız kirpiklerin şekil alması oldukça zordur. Kirpik perması kirpiklerin belirli bir sürede kalıcı olarak kıvrık olmasını sağlayan kozmetik bir işlemdir.

Nasıl yapılıra gelirsek; yaklaşık 1 saat süren kirpik perması işleminde, kirpikleriniz uygun boydaki bir kirpik bigudisine sarılarak uygun bir solüsyon kullanılır. İki ayrı solüsyon işlemi arasında kirpikleriniz hava ile temas etmeyecek şekilde maske ile korunur. Tabi kullandığımız malzemelere göre maske kullanılmaya bilinir de…

Tags
Show More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close