Karbon Peeling

KARBON PEELING NEDİR ?
 
Lazerle karbon peeling işlemi, cilt yüzeyine uygulanan karbon bileşenleri yardımı ile lazer cihazı kullanılarak cildin son derece güvenli ve sağlıklı bir şekilde soyulması işlemidir. Lazerle karbon peeling uygulaması güneş lekeleri, akne lekeleri, yaşlılık lekeleri gibi cilt lekeleri, siyah noktalar, derin olmayan kırışıklıklar, geniş gözenekler, cilt sarkmaları, cildin aşırı yağlanması gibi pek çok farklı cilt problemlerine çözüm olmaktadır.
 
KARBON PEELING İŞLEMİ SAĞLIKLI MIDIR ?
 
Peeling için kullanılan maddelerden biri olan aktif kömür ya da bir diğer adıyla aktif karbon, cilt sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunur. Aktif karbon, normal kömürün yüksek ısıya maruz kalması sonucu oluşur. Siyah, ince bir toz formuna getirilir. Bu sayede toz halindeki kömürün içinde küçük boşluklar oluşur. Küçük boşluklar, toksin ve kimyasalların yakalanmasında önemli rol oynar. Aktif karbon, kömürden elde edilmekle birlikte normal kömür ile aynı yapıda değildir. Bu nedenle Karbon Peeling işlemi sağlıklı ve sağlık katıcı bir işlemdir.
 
NEDEN KARBON PEELING ?
 
Doğal yollarla veya piyasada satılan ürünler ile lekeleri hafifletmek için yollar denense de yeterince olumlu etki sağlanamamaktadır. Cilt yüzeyinde meydana gelen lekelerden en kısa sürede ve en başarılı şekilde kurtulmayı sağlayan pek çok profesyonel uygulama bulunmaktadır. Bunlardan birisi de cildin üst tabakasını soyarak lekelerden arınmayı amaçlayan peeling uygulamalarıdır. Karbon peeling işleminin ilk uygulamasından sonra bile cildinizdeki yenilemeyi fark edebilir, cildinizde yer alan gözeneklerin sıkılaştığını gözlemleyebilirsiniz.
 
KARBON PEELING ACILI BİR İŞLEM MİDİR ?
 
Karbon peeling, faydaları saymakla bitmeyen ağrısız ve iğnesiz bir uygulamadır. Ugulama sonrası ciltte iz, yara veya kabuk oluşmaz. İşlem sonrası kişiler gündelik hayatına kaldığı yerden devam edebilirler. 
 
KİMLER KARBON PEELING YAPTIRMALIDIR ?
 
 - Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalıp cildinde güneş lekeleri oluşan kişiler,
 - Cildinde akne lekeleri ve siyah noktalardan şikayetçi olanlar,
 - Aşırı yağlı cilt tipine sahip olanlar,
 - Yaşlılıkla birlikte cildinde sarkıklık yaşayanlar,
 - Ergenlik veya hamilelik dolayısıyla cildinde kalıcı lekeler, hasarlar oluşanlar,
Karbon Peeling uygulamasını gönül rahatlığı ile yaptırabilirler. Tavsiyemiz mevsim geçişleri sırasında yılda 2 defa ve tatil dönüşlerinde de Karbon Peeling yaptırılması yönündedir.
 
KARBON PEELING FAYDALARI NELERDİR ?
 
 - Cilt yüzeyinde oluşan güneşe ve yaşlanmaya bağlı lekelerin giderilmesi
 - Ciltteki genişlemiş gözenek görünümünün azaltılması
 - Cilt sarkmasının önlenmesi ve gerginliğinin geri kazandırılması
 - Kolajen üretiminin artırılması
 - Kırışıkların giderilmesi
 - Cildin parlaklığının ve tonunun yenilenmesi
 - Cildin yağlanmasının önüne geçilmesi
 - Siyah noktaların azaltılması ve temizlenmesi
 - Akne oluşumunun önlenmesi
 
 

Yeniliklerden ve Kampanyalardan Haberdar Olmak İçin

Mail Adresinizi Kaydedin