Saç Simülasyonu

 
Saç Simülasyonu
 
Özel olarak tasarlanmış tekno aygıtlar. iğne ve aparatlar ile saç derisi için özel olarak geliştirilmiş ağır metal içermeyen mineral bazlı  boyaların saç derisi bölgesine minik efektler biçiminde uygulanması işlemidir.
seyrek saçta ışık yansıma yaptığı için kellik ortaya çıkar. Simülasyonda saç derisinin zemini noktalamalar ile koyulaştırılır veışık yansıma yapamadığı için saç olduğundan daha yoğun görünür.
Deriye minik kıl efektleri vererek saç varmış gibi bir görüntü oluşturulur. 
Seyrek saçlı olanlar ve saç ekimi sonrası hem saç yoğunluğunun artırılması hemde saç ekiminden kaynaklı (skar) yara izlerinin kapatılması için çok tercih edilen bir yöntemdir. Ameliyat ve dikiş izleri saç kıran hastalığı (alopesi) ve kemoterapi sonrası dökülen saçlı deride de güvenle uygulanabilir. Kendi saçınıza asla zarar vermez hatta kıl kökünde bir uyarım olup kandolaşımı arttığı için saç derinize ve saçınıza fayda sağlar.
Beyaz saç hariç her saç renginde uygulama yapılabilir.
Renk tonu yaşa , saç rengine, cilt ve cilt alt tonuna göre belirlenir. 
Türkiye’de saç dövmesi, saç mikropigmentasyonu, saç simülasyonu gibi nitelemelerle ve adlandırılmalarla anılmaktadır. Dünya da roller ve tekli iğne olarak 2 ayrı teknik bulunmakta.
Merkezimizde her iki teknikte uygulanmaktadır.
 
Saç simülasyonu uygulama yapılacak bölgenin genişliği ve seyrekliğine  bağlı olarak
3 ila 5 saat gibi bir sürede bitirilmektedir. Ortalama 2 seansta tamamlanır seans aralıkları 1 aydır. 
Cerrahi bir operasyon değildir; kişiler işlem sonrasında işlerine kaldıkları yerden devam edebilirler.
İşlem anında acı duyumu alınmaması için bölge anestezik kremlerle uyuşturulur ve işlem sırasında hiçbir acı hissedilmez hatta çoğu danışanımız işlem sırasında uyuya kalıyor:).
Saç simülasyonu kişinin cilt yapısına bağlı olarak 3 ile 5 yıla yakın bir kullanım imkanı sağlar.
Kullanılan boya mineral bazlı ve organik olduğu için metabolizma tarafından sindirilir ve vücuttan atılır her yıl renk biraz daha açılacağı için dilerseniz yılda bir defa ara seanslarla aynı yoğun görüntüyü sürdürebilirsiniz. 

Yeniliklerden ve Kampanyalardan Haberdar Olmak İçin

Mail Adresinizi Kaydedin