Saç Simülasyonu

SAÇ SİMULASYONU NEDİR ?
 
Özel olarak tasarlanmış tekno aygıtlarla, özel olarak geliştirilmiş boyaların saç derisi bölgesine minik efektler biçiminde uygulanması işlemidir. Türkiye’de saç dövmesi, saç mikropigmentasyonu, saç simülasyonu gibi nitelemelerle ve adlandırılmalarla anılmaktadır. Saç simülasyonu cerrahi müdahale olmayan bir kellik giderme yöndetmidir. Bu yöntem saç ekimi ve diğer saç himetlerine göre daha hızlı sonuç vermesi, daha acısız ve daha az maliyetli olması bakımından çok avantajlı bir kellik giderme yöntemidir.
 
SAÇ SİMULASYONU SAĞLIKLI MIDIR ?
 
Saç simülasyonu işlemiş tıp dilinde epidermis olarak adlandırılan derinin en üst katmanında gerçekleştiğinden ve kullanılan boyanın mineral bazlı (İnsan vücuduna faydalı minerallerden elde edilen boyalar, daha doğrusu minerallerin kendi renkleri) boya olmasından dolayı gayet sağlıklı, sağlık vericidir. Saç simülasyonu işlemi dövme cihazlarından daha farklı özel cihazlarla yapılmaktadır.
 
Ancak bu işlemin sağlıklı olması için yine de kişiye özel ve tek kullanımlık steril iğnelerle ve steril ortamda çalışılmalıdır. Ortamın sterilliği saç ekiminden farklı olmamalıdır. Simülasyon işlemi saç ekiminden sonra uygulanabildiği gibi, saç simülasyonu yapılmış bir bölgeye de saç ekimi yapılabilir.
 
SAÇ SİMÜLASYONU KALICI MIDIR ?
 
Kalıcılığı, kullanılan pigment maddelerinin kalitesi ve kişinin cilt yapısı ile doğru orantılı olarak 3-4 yıla yakın bir kullanım imkanı sağlar.
 
SAÇ SİMÜLASYONU NE KADAR HIZLI SONUÇ VERİR ?
 
Saç simülasyonu yapılacak bölgenin yüz ölçümlerine bağlı olarak 30 dakik ile 5 saat arası bir sürede bitirilmektedir. Etkisi işlem sonrasında görülmeye başlar ve her seans sonrasında bu etki daha belirgin halde gözlemlenir. Cerrahi bir operasyon değildir; kişiler işlemin hemen sonrasında gündelik hayatlarına devam edebilirler.
 
SAÇ SİMÜLASYONU İŞLEMİ ACI VERİR Mİ ?
 
Mikro iğnelerle yapılan işlem neredeyse hiç ağrı vermemesine rağmen işlem anında acı duyumu alınmaması için bölge anestezik kremlerle uyuşturulur. 
 
KİMLER SAÇ SİMÜLASYONU YAPTIRMALI ?
 
- Saçkıran problemi olanlar,
 
- Saç ekimi yaptırıp istediğin sonuca ulaşamayanlar,
 
- Daha sık bir saç görünüme sahip olmak isteyenler,
 
- Saç veya sakal bölgelerinde kalıcı yara izleri, dikiş izlerini gidermek isteyenler,
 
bu işlemi gönül rahatlığı ile yaptırabilirler. En başarılı sonuçlar genelde çok kısa saç yapısına sahip olan kişilerde görülmektedir. Ayrıca saç ekiminden sonra tamamlayıcı bir yöntem olarak kullanıldığında çok iyi sonuçlar verebilir. 

 

Yeniliklerden ve Kampanyalardan Haberdar Olmak İçin

Mail Adresinizi Kaydedin